Istasolar

Fotovoltaika pro rodinné domy

Fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy

Naší specializací jsou fotovoltaické systémy tvořené přesně na míru každému zákazníkovi. Ke každému přistupujeme zcela individuálně a řešíme konkrétní možnosti a představy. Naše realizace začíná návštěvou místa stavby, aby se po diskuzi se zákazníkem zvolila ta nejlepší varianta. 

Pokud právě přemýšlíte nad vlastním solárním systémem, neváhejte ani vteřinu se na nás obrátit!  Vše zařizujeme my – Prvotní návštěva – veškerá administrace včetně vyřízení dotace – samotná realizace a následný vzdálený monitoring a servis, i pozáruční!

Naše systémy

Victron Energy

Systém Victron Energy navržený v Nizozemsku je prakticky to nejlepší, co vám pro domácí účely můžeme nabídnout.

 • Měniče VictronMultiplus II kombinujeme se střídači SolarEdge či Fronius
 • Nejvyšší účinnost na trhu
 • Možnost hybridního, či plně ostrovního provozu
 • Skvělá aplikace pro živé sledování výroby a spotřeby

SolarEdge a Fronius

Střídače značky SolarEdge a Fronius patří mezi světovou špičku ve fotovoltaice.

 • Instalace samostatně, či jako součást systému Victron Energy
 • Vždy záleží na představě a potřebách zákazníka!
 • Systém Fronius zajistí nejvyšší možnou účinnost vaší fotovoltaiky
 • Systém SolarEdge je díky vlastním optimizérům vhodný tam, kde hrozí zastínění panelů

Growatt

Hybridní měniče Growatt je volba kompromisů. Cenově přívětivější systém si zakládá především na jednoduchosti.

 • Třífázový hybridní měnič se stoprocentní asymetrií
 • EURO účinnost až 97,5%
 • EURO účinnost až 97,5% Prostorově nenáročná instalace
 • Jednoduchý a přehledný monitoring ve vlastní aplikaci

Máte zájem o systém, který není v naší nabídce? Není problém!

Snažíme se maximálně vyhovět vašim představám.

 • Instalujeme například populární systémy Solax či GoodWe
 • Máte jiné speciální požadavky? Neváhejte nás oslovit!

Victron Energy

Systém Victron původem z Nizozemska je prakticky to nejlepší, co pro domácí účely můžeme nabídnout. Složení z kvalitního střídače značky Fronius nebo Solar Edge v kombinaci s měniči Victron Multiplus II a bateriovým úložištěm (Pylontech, BYD, BMZ, Watt Sonic) zaručí bezchybný chod a hlavně potřebnou výkonnost jak pro klasický hybridní provoz, tak i pro ten ostrovní. 

Elektrárna s touto technologií umožňuje souvislí chod z panelů, baterie i distribuce v jednom okamžiku – není tak možný výpadek i při vyšší spotřebě. 

Lidé nejvíce oceňují především dvě věci. Jednou z nich je ostrovní provoz. Pokud to slunce a nabití baterie dovolí, systém bude při výpadku venkovní sítě dál napájet celý dům, aniž byste výpadek třeba i poznali. Někteří zákazníci se střízlivější roční spotřebou se v letních měsících sami uchylují do ostrovního režimu schválně – v rozvaděči vypnou hlavní jistič a odpojí se tak od distribuční sítě. Nutno dodat, že je k tomu potřeba bateriové úložiště s dostatečnou kapacitou, které zajistí napájení domácnosti přes noc nebo při zhoršeném počasí. 

Uživatelé tohoto systému si také chválí skvělý monitoring, který živě sleduje veškeré dění v obydlí – aplikací v mobilu nebo počítači můžete sledovat aktuální spotřebu domu, aktuální výrobu panelů, procento nabití baterky a mnoho dalšího. Veškerá data se zaznamenávají v řídící jednotce a lze je zpětně sledovat a porovnávat. Sledování výroby a spotřeby se tak stává celodenní závislostí. 

Growatt

Hybridní měniče Growatt je volba kompromisů. Cenově přívětivější systém si zakládá především na jednoduchosti. Na rozdíl od Vitronů je zde pouze jeden měnič, ke kterému jsou připojeny jak baterie, tak i panely, čímž je podstatně prostorově nenáročný. Společně s vlastním smartmeterem dokáže chytře ovládat jednotlivé toky energií a využít potenciál slunce co nejlépe. I zde je možnost kombinovaného provozu ze tří směrů (baterie, slunce, síť), což je hlavní znak našich elektráren.

Mírná komplikace nastává při možnosti ostrovního systému – zde si zákazník musí zvolit tři méně náročné okruhy pro napájení při výpadku distribuce. Nejčastěji se jedná o kuchyňské zásuvky pro ledničku a podobně, světelné okruhy a například zásuvkové okruhy v obývacím pokoji kvůli funkčnosti Wifi routeru.

Menší potenciál v ostrovním provozu Growatt nahrazuje ve své jednoduchosti, což vyhovuje lidem, kteří se nechtějí o nic starat. Skvělým doplňkem je vlastní aplikace, která nabízí podrobný monitoring, sledování spotřeby a výroby zpět v historii.

SolarEdge a Fronius

Lorem ipsum

Ostatní systémy

Lorem ipsum

Solární elektárny pro RD

Dobře jsme si vědomi aktuální situace nárůstu ceny energií. Proto je pro nás naprosto klíčové porozumět klientovi v jeho vizích, aby byla ta nejvyšší spokojenost na obou stranách.

Postup realizace

V případě zájmu je prvním krokem samozřejmě osobní návštěva našeho obchodního zástupce, který je dobře seznámen s celým procesem jak stavebním, tak i administračním. Probere s Vámi různé varianty fotovoltaických systémů a jejich funkčnost, které budou nejlépe vyhovovat všem požadavkům.

Poté se již vymýšlí přesnější termín realizace. Harmonogram se vždy liší, v zásadě ale jako první nastupuje skupina pracovníků, kteří umístí panely na střechu. Jakmile je práce na střeše hotová, dostávají signál firemní elektrikáři, aby v technologické místnosti vše rozmístili do příslušného prostoru, provedli úpravy v domovním rozvaděči a elektroměru a na závěr váš systém zprovoznili.

Naše práce