Dotazy

Dotazy

Nejčastější dotazy

Dotace

1. Dotace

Financování programu Nová zelená úsporám jde z prodeje emisních povolenek a slouží ke snížení C02 respektive spotřeby domácnosti.

Dotaci dostane každý, kdo splní jasně dané podmínky programu. U každého domu řešíme vše individuálně, pokud budete potřebovat více informací kontaktujte nás, rádi poradíme.

Když vše předem konzultujeme, tak vám dotaci můžeme garantovat. Nebude Vám za každou cenu tlačit nesmyslný systém, tak jak se s tím poslední dobu setkáváme.

Současné podmínky programu jsou vyhlášeny do konce roku 2021, následně by měl navazovat další program, ale přesné podmínky zatím nejsou venku.

2. Návratnost investice

Návratnost celé investice je závislá na několika faktorech

  1. Využití vyrobené elektřiny pro sebe.
  2. Cena elektřiny, za kterou se nakupuje.
  3. Tarif distribuční sazby.
  4. Cena celkové investice – i u FVE jsou technologie levnější a dražší. Zde je ale potřeba přemýšlet na několik desítek let dopředu. FVE není mobilní telefon na dva roky – počáteční investice do lepší technologie se dříve nebo později vrátí.

Investicí do FVE nejen, že šetříte energie, ale také zhodnocujete nemovitost, získáváte částečnou nezávislost na zdražování, nebo možnost provozovat svůj dům v případě výpadku sítě.

Jednoznačnou odpověď, jakou můžete dostat od konkurence, že návratnost systému je 8 let od nás nedostanete. Nebudeme si vymýšlet fiktivní případy, kdy elektřina stojí 5 kč a spotřebujete 100% vyrobené elektřiny z FVE systému, kdy je výroba spočítána pro oblast jižní Moravy. Bez toho, aniž bychom od Vás měli základní data Vám návratnost investice neumíme sdělit.

V každém případě jsme si jistí, že Slunce vyjde každý den a účty neposílá.

V oblasti obnovitelných zdrojů se pohybujeme od roku 2008, rádi se podělíme o své znalosti a zkušenosti. Ohledně Vašich dotazů jsme kdykoliv k dispozici, a tak prosím, neváhejte a kontaktujte nás.

Jak ušetřit v domácnosti za energie? Zkuste fotovoltaiku

Spousta rodin řeší jak zařídit, aby byl provoz rodinného domu co nejlevnější. Napoví přitom i obyčejná procházka čtvrtí novostaveb na okrajích měst. Na střechách domů se totiž objevuje něco, co bylo ještě před pár lety raritou – fotovoltaické panely. V Čechách jsou nyní čím dál oblíbenější. Solární elektřina je synonymem pro energetickou soběstačnost, nízké provozní náklady a úsporné bydlení.
V dlouhodobém horizontu se opravdu vyplatí.

Istasolar © 2023. All Rights Reserved.

Istasolar © 2020. All Rights Reserved.